biznes

Poznaj 5 kluczowych zasad, dzięki którym osiągniesz sukces w biznesie

To słowa jednego z „największych” ludzi na świecie. I słowo największy nie jest użyte przypadkowo, ponieważ Arnold Schwarzenegger zajmując się kulturystyką w latach 70 faktycznie był NAJWIĘKSZY. Ten człowiek w oczach wielu innych stał się ikoną „dobrej zmiany”. Jednak nie tej, która zachodzi w Polsce, a tej, która zmienia życie. W tym artykule pokażę Ci, jak może zmienić się Twoje życie, jeśli będziesz stosować się do 5 zasad opracowanych przez Mistera Universe, barbarzyńskiego Conana, czy też kultowego Terminatora.

Dla ścisłości powiem już na początku, że Arnold Schwarzenegger to mój idol. Pamiętaj jak za młodu miałem w pokoju powieszony ogromny plakat z jego podobizną…

Ale nie o tym.

Niezależnie czy mowa o Arnoldzie – skromnym chłopaku z Austrii, czy Terminatorze – machinie przysłanej z przyszłości, to postać ta zawsze mnie elektryzowała. Jednak nie, dlatego że obawiałem się jego groźnej postury i akcentu.

Postać ta zawsze wzbudzała we mnie podziw, ponieważ inspirowała mnie do nieustępliwej walki o „swoje”.

Uwielbiam ten tekst Arnolda, który mówi:

„Nie chcę być po prostu mistrzem w kulturystyce. Chcę być najlepszym kulturystą wszechczasów”.

To godne pochwały, ponieważ potwierdza regułę, że wielkie rzeczy zaczynają się od zwyczajnych marzeń. A od marzeń do czynów już nie daleko. Wcześniej jednak musisz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie.

Kim chcesz być?

Ale nie, kim chcesz być dziś, czy jutro, ale o znalezienie odpowiedzi na to, co czyni Cię szczęśliwą.

W moim przypadku jest to rozwój mojego biznesu i dzielenie czasu z moimi dziećmi i żoną. Jeśli jesteś przedsiębiorcą to możliwe, że myślisz podobnie. Niezależnie czy prowadzisz sklep z butami, ogromny magazyn ze sprzętem RTV i AGD, czy uczysz ludzi jogi.

Jeśli to robisz, to chcesz osiągnąć sukces. Ten wymaga pracy i poświęceń. Często w takiej sytuacji narażasz się na brak sympatii innych i wiele kłopotów. Jednak odpowiedz sobie na pytanie, czym byłoby życie, jeśli wszystko byłoby proste?

W życiu chodzi o coś więcej…

Chodzi o łamanie reguł, jednak trzymanie się prawa.

Przypomnij sobie, ile razy spotkałaś osoby, które mówiły:

 • To Ci się nie uda.
 • To niemożliwe.
 • Twój biznes i tak nie utrzyma się na rynku…

O tym można mówić naprawdę wiele.

Jednak jedyną słuszną decyzją, jaką należy podjąć w tej sytuacji jest niesłuchanie tego. To podejście łączy wielkich tego świata. Również Arnolda.

Tutaj przykład:

Kiedy usłyszał od producentów filmowych, że jego sylwetka w filmie nie przejdzie, ponieważ wygląda jak góra mięśni, a nie rasowy aktor, ten nie zniechęcił się. Szukał i pytał, aż do skutku.

Wreszcie się udało. Dostał rolę w Conanie Barbarzyńcy i jego przygoda z Hollywood nabrała tempa…

Wracając do korzeni

Każdy z nas ma marzenia. Jedne są większe jak zarobienie miliona, a inne bardziej przyziemne jak np. schudnięcie 2 kg w miesiąc.

Osiąganie tych celów dla każdego z nas jest tak samo trudne.

Tutaj nie ma złotej reguły. Samo się przecież nie stanie. Bez pracy i wysiłku, który musisz włożyć w rozwój, nie osiągniesz celu. To pewne. Leżąc i czekając na efekty, możesz co najwyżej nabawić się odleżyn.

Pomimo że każdy z nas jest inny, to KAŻDY może osiągnąć sukces.

Wystarczą 3 kroki:

 1. Zdobądź wiedzę;
 2. Podejmij działanie;
 3. Samodyscyplina.

To trudne, jednak jakże satysfakcjonujące.

To tak jak z maratonem. Wyobraź sobie go ukończyć. To przecież czyste szczęście i duma…

Dlatego walcz i staraj się realizować swoje marzenia, pomimo że otaczająca Cię sytuacja nie jest prosta.

Arnold ze zwyczajnego chłopaka urodzonego w Austrii stał się ultra rozpoznawalną gwiazdą Hollywood, kulturystą wszechczasów oraz gubernatorem w USA.

Każdy może osiągnąć tak wiele. Wystarczy chcieć i podjąć decyzję.

Cytując Arnolda:

„Gdybym nie podjął decyzji, pewnie zostałbym w Austrii i dalej jodłował”.

biznes

Od czego zacząć?

Od zmiany myślenia.

Wyobraź sobie, że świat, to taki bardzo duży tor przeszkód o wysokim poziomie trudności. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorców, którzy aktualnie muszą szukać rozwiązań, aby ich biznes nie splajtował.

Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, to powiem Ci to, co Arnold mówił sobie w sytuacji, kiedy na jego drodze pojawiały się przeszkody, wątpliwości i osoby, które odradzały mu osiągnięcia celu:

„To Wasz problem, nie mój. Ja jestem przekonany, że mogę to zrobić i niezależnie ile porażek poniosę, osiągnę to”.

To piękny cytat, który faktycznie inspiruje.

Jest pełen słuszności i dlatego warto się go trzymać. Ponoszenie porażek i to niezależnie od tego, co robisz, jest po prostu stałym elementem tej drogi. Każda porażka jest krokiem w kierunku osiągnięcia celu.

Nie bój się ich ponosić. Bądź tym zafascynowana, ponieważ oznacza to, że próbujesz i jesteś coraz bliżej.

Podjęcie decyzji

Z lękiem towarzyszącym podejmowaniu decyzji możesz bardzo łatwo sobie poradzić.

Lęk to obawa przed tym, co złego może się wydarzyć. Jednak czy ktokolwiek powiedział, Ci, że tak się właśnie stanie?

 • Jeśli obawiasz się podjąć decyzję, to nigdy nie posuniesz się do przodu.
 • Jeśli nie działasz, to na 100% nie osiągniesz celu.
 • Jeśli jednak spróbujesz, to masz 50% szans na to, że się uda.
 • Sama oceń, która opcja jest dla Ciebie lepsza.

Na to wskazują nawet statystyki, a jak wiadomo, liczby nie kłamią.

Można to porównać do typowej klasówki w szkole. Jeśli nie przygotowałaś się do niej, to lęk przed złą oceną faktycznie się pojawiał. Jednak co w sytuacji kiedy cały poprzedni dzień wkuwałaś? Oczywiście, lęk malał.

Tak samo wygląda to w biznesie. Jeśli zdobędziesz odpowiednią wiedzę, to wszelkie działania będą zdecydowanie mniej stresujące.

Przekuj to w swój oręż…

Wszystko to idealnie odnosi się do prowadzenia biznesu, bowiem życie każdego przedsiębiorcy jest wyboiste.

Pamiętam jak ja sam doświadczyłem ciężkich dni. To było okropne.

Jestem w obcym kraju, moja żona jest w ciąży, spółka, w której jestem, zostaje zamknięta, mój start-up pada, a ja zostaje z długami.

Nie życzę tego nikomu.

Strach mnie po prostu paraliżował, a ja czułem, jak ziemia osuwa mi się spod stóp…

W takiej sytuacji wiele osób zrezygnowałoby z podjęcia jakiejkolwiek aktywności, ponieważ to nieprzyjemne.

To błąd.

Gdzieś tam jest milion przedsiębiorców, których wstrzymanie gospodarki sparaliżowało. Jeśli Ty w tym samym momencie pracujesz, to prędzej czy później sukces osiągniesz. Wystarczy, że będziesz trzymać się wizji, tak jak i ja to zrobiłem.

Jesteś na wygranej pozycji do momentu, kiedy działasz. Jeśli staniesz w miejscu i to niezależnie dlaczego, przegrasz.

Podejmując decyzję, stajesz się mądrzejsza. Stajesz się lepsza. Stajesz się zwycięzcą.

Cytując Arnolda:

„Nie możesz wspiąć się na drabinę sukcesu, jeśli trzymasz ręce w kieszeni”.

Przełożenie na realia

Posiłkując się kultowym Terminatorem, można wywnioskować, że każda, nawet najmniejsza decyzja podejmowana każdego dnia ma ogromny wpływ na to, co stanie się w przyszłości.

Jeśli dziś kupisz sobie książkę i nauczysz się z niej czegoś praktycznego, to będziesz mądrzejsza. 

Jednak nie oznacza to, że musisz to zrobić w jeden dzień. Wystarczy mały krok, który sprawi, że będziesz bliżej niż dalej osiągnięcia celu.

Wystarczy, że po prostu poświęcisz 5 minut na przeszukanie sklepu z e-bookami i wybierzesz lekturę idealną dla siebie. Czy to tak dużo?

Oczywiście, że nie. A najlepsze jest to, że nic więcej nie musisz dziś robić. Sztuka polega na tym, aby konsekwentnie trzymać się metody małych kroczków, aby wreszcie osiągnąć duży cel.

Spokój i czas wolny…

W biznesie zasada jest ta sama. Podjęte dziś działania przełożą się na większą ilość klientów, większą ilość zapytań biznesowych i ostatecznie większy przychód.

A taka sytuacja automatycznie przekłada się na Twój większy spokój i więcej czasu wolnego, który możesz przeznaczyć dla bliskich.

Nie czekaj i podejmij decyzję teraz.

Wykonaj pierwszy krok w kierunku biznesowego eldorado, które sprawi, że będziesz usatysfakcjonowana przychodem, a jednocześnie zapewnisz sobie więcej czasu wolnego.

5 kluczowych zasad Arnolda Schwarzeneggera

 1. Znajdź swoją wizję;
 2. Myśl na dużą skalę;
 3. Ignoruj przeciwników;
 4. Bierz się do roboty;
 5. Daj światu coś od siebie.

Czy to tak wiele? Trzymaj się tego klucza, a kto wie, może i Ty zostaniesz gubernatorem, gwiazdą Hollywood czy po prostu szczęśliwym i spełnionym przedsiębiorcom. Zobacz, co mówi o tym sam Arnold:

Podsumowanie

Sukces w biznesie to wynik lat ciężkiej pracy, tysięcy podjętych decyzji i milionów myśli i marzeń, które kręcą się po Twojej głowie. Najlepsze jest to, że to wszystko, co możesz sobie wymarzyć, możesz również zrealizować.

Blokady istnieją. Są one jednak wyłącznie wyobrażeniem ludzi, którzy z sukcesem nie mają nic wspólnego. Jeśli zrozumiesz, że możesz wszystko, tak naprawdę się stanie. Twoje życie i biznes mogą się zmienić z dnia na dzień. Wystarczy, że podejmiesz działanie.

Zrób to teraz.

Jeśli chcesz postawić pierwszy krok w kierunku lepszej przyszłości, to stajesz przed świetną okazją. Już niedługo na rynku pojawi się moje innowacyjne szkolenie łączące wiedzę 10 ekspertów od marketingu internetowego.

To coś więcej niż zwyczajny kurs. To nowoczesna formuła, która przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie etapy budowania i przenoszenia firmy do świata online, w którym możesz osiągnąć swoje biznesowe cele.

Kurs pojawi się w listopadzie, jednak już niebawem pojawią się liczne darmowe materiały, a w tym webinary, narzędzia i nagrania video od 10 ekspertów ds. rozwoju biznesu online.

W tym szkoleniu znajdziesz praktyczne rozwiązania zebrane w jednym miejscu (platforma kursowa) z zakresu:

 • Reklamy na Facebooku;
 • Reklamy w Google Ads;
 • Copywriting;
 • Mailing;
 • Prawo w biznesie online;
 • Grupy Mastermind;
 • WordPress – budowanie stron;
 • I jeszcze więcej.

Tego szkolenia nie możesz przegapić. Obserwuj moje media i bierz udział w darmowych lekcjach. Te wprowadzą Twój biznes online na wyższy poziom.

Gwarantuję Ci to.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *