Masz stronę WWW? Ciągle nad nią pracujesz, jednak statystyki Cię rozczarowują? Zastanawiasz się jak zatrzymać odbiorców na stronie i zamienić ich w potencjalnych klientów? Dowiedz się, czym jest webwriting i jak sprawić, żeby strona WWW stała się Twoim najlepszym magnesem na klientów.

Webwriting – czym jest i do czego służy?

Webwriting to umiejętność stworzenia przyciągających i intrygujących treści (tekstu, grafik, nawigacji, ikon, przycisków, linków itp.) na stronę internetową.

Choć definicja jest krótka, to nad samym pojęciem webwritingu warto pochylić się na dłużej.

Budowanie strony można podzielić na kilka etapów.

Pierwszy z nich to jej zakodowanie czyt. stworzenie. Aktualnie w internecie funkcjonuje wiele narzędzi, które mogą zrobić to za nas.

Oznacza to, że same „technikalia” nie zajmą dużo Twojego czasu.

O wiele ważniejsze jest jej zaprojektowanie.

I właśnie w tym miejscu kłania się webwriting.

Na ostatnim spotkaniu z cyklu Marketingowe Espresso rozmawiałem z Dariuszem Pichalskim – ekspertem, który prowadzi „największy” kanał o WordPressie w Polskim internecie.

Obejrzyj nagranie z live, a dowiesz się:

  • Czym w praktyce jest webwriting
  • Jak tworzyć treści, które nie odpychają
  • Jak zatrzymać odbiorcę na stronie internetowej
  • Jak napisać dobre teksty na stronę, nawet jeśli nie wiesz, od czego zacząć.

Jednak wcześniej …

Nie przegap najnowszych materiałów, które pojawiają się w moich mediach, co kilka dni. Śledź marketingowe espresso w każdą środę o 8:30, bo to konkretna piguła wiedzy, która obudzi Cię z rana lepiej niż mała czarna.

Odwiedź i polub mój fanpage, niech ten nie czuje się smutny.

Podsumowanie

Webwriting to umiejętność, którą warto w sobie udoskonalać. Odnosi się ona nie tylko do stron WWW, ale wszelkich tekstów, które mają promować Twój biznes.

Po zapoznaniu się z tym materiałem masz już podstawy. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął swoją przygodę z projektowaniem dobrych treści.

0 0 vote
Article Rating

Przeczytaj także

O mnie

Nazywam się Piotr. Moją pasją jest budowanie SKUTECZNYCH biznesów online opartych o marketing internetowy.
Uważam, że życie bez pasji to jak latanie bez skrzydeł. Nie boje się marzyć i staram się rozwijać wiele pasji jednocześnie. Jedną z takich moich życiowych pasji jest internet i komunikacja. W swoim biznesie stawiam na ciągły rozwój oraz poszerzanie wiedzy, a Ty?
Przeczytaj więcej o mnie >>

Odwiedź mnie na Facebooku

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share This